Vandaag is het precies 25 jaar geleden dat de S.V. ’t Harde één van haar absolute hoogtepunten beleefde in haar geschiedenis. Honderden, in het groen-wit geklede supporters, reisden af naar het Veluwse Harskamp om het kampioenschap te vieren. De wedstrijd was een formaliteit, het feest duurde tot in de late uurtjes….

Achter vlnr: Dennis Elskamp (leider), Edwin van Egteren, Bart ten Hoope, Jan ten Napel, Bertus Jeensma, Sjoerd van der Heide, Bort Hartog, Arnold Struik, Erik van Hulsteijn, Jimmy Roesler (verzorger), Bé Korf (trainer)
Voor vlnr: Kees Lokhorst (grensrechter), Rijk Leusink, Henk Leusink, Jeroen Berghorst, Lammert Eibrink, Henri Brink, Rick Veldkamp

De seizoenen ervoor:

Begin jaren ’90 moest ’t Harde bouwen aan een nieuwe jonge ploeg omdat veel ervaren spelers waren gestopt of vertrokken. Dit verliep niet direct succesvol. In 1995 degradeerde de Sv naar de huidige 4e klasse (destijds 1e klasse onder afdeling).

Aan de nieuwe trainer, Bé Korf, de opdracht om zo snel mogelijk weer terug te keren naar de 3e klasse. Het team slaagde in deze missie en op 4 mei 1996 werd, door een 1-3 overwinning in Dedemsvaart tegen SCD, de promotie bewerkstelligd.

Het seizoen 1996/1997

De verwachtingen waren gematigd positief, een plek in de middenmoot moest haalbaar zijn voor de promovendus, mede omdat het team versterkt was met Henri Brink (VVOG) en Sjoerd van der Heide (ESC).

De mannen van Bé Korf schoten echter uit de startblokken. De eerste 10 wedstrijden leverden maar liefst 27 punten op. Vooral de uitwedstrijd tegen concurrent ASVD (4-5 winst) zullen veel betrokkenen zich nog goed kunnen heugen. De voorsprong op de andere ploegen was gerealiseerd en de rest van het seizoen was het zaak de voorsprong te consolideren. Dit lukte de Hardenezen relatief gemakkelijk en zo kon het kampioenschap in de 19e wedstrijd van het seizoen al behaald worden…..

De kampioenswedstrijd

Op 12 april 1997 kon ’t Harde dus het kampioenschap binnenhalen in de 3e klasse B. Laagvlieger Harskamp zou dan verslagen moeten worden. Een formaliteit volgens velen maar trainer Korf probeerde de euforie te temperen. “De beer moest eerst nog geschoten worden”, prentte hij zijn manschappen in.

Toen Edwin van Egteren binnen een minuut al de 0-1 liet aantekenen, kon het eigenlijk al niet meer fout gaan. Zeker toen Jeroen Berghorst vlak voor rust de 0-2 scoorde barstte het feest los. De 2e helft liep ’t Harde door Brink, Van Hulsteijn en Van Egteren nog uit naar 0-5. De Sv ’t Harde was officieel 2e klasser!

Het (basis) team

Het elftal dat Korf het vaakst de wei in stuurde was een mix van routiniers en jongere spelers (22 tot 24 jaar) met al wel de nodige ervaring.

De routiniers waren doelman Rijk Leusink, centrale verdediger Sjoerd van der Heide en de middenvelders Lammert Eibrink, Bertus Jeensma en Henri Brink.

Rijk Leusink was een goed coachende doelman met een mooie trap. Sjoerd van der Heide was een fantastische voetballer die alles voetballend oploste van achteruit. Af en toe was hij bovendien meedogenloos in de duels. Bertus Jeensma was tactisch sterk en dichtte veel gaatjes op het middenveld. Lammert Eibrink had een enorm loopvermogen en ging altijd voorop in de strijd. Henri Brink was een echte ‘nummer 10’. Scoorde regelmatig en strooide met prachtige passes. Brink was ook echt het verlengstuk van de trainer op het veld.

De jongere garde kon zich mooi optrekken aan deze routiniers. De verdedigers Jan ten Napel, Henk Leusink en Bart ten Hoope schakelden (vaak) moeiteloos de spitsen van de tegenpartij uit en hadden de kwaliteit om simpel te spelen in balbezit. Op het middenveld ondersteunde Erik van Hulsteijn de spitsen met zijn loopacties, assists en doelpunten.

Voorin was de tandem Jeroen Berghorst en Edwin van Egteren een plaag voor elke verdediging. Berghorst met zijn tomeloze inzet en loopacties, Van Egteren als aanspeelpunt en afmaker.

Korf gebruikte de echte jonkies Arnold Struik, Bort Hartog en Rick Veldkamp het meest als back-up voor het basisteam. Alle drie zeer talentvolle en bruikbare krachten.

Statistieken seizoen 1996/1997

EINDSTANDWedPuntDlp VoorDlp tegen
Sv ’t Harde22505422
WZC22402922
ASVD22394222
EZC22373223
Prins Bernhard22344129
BAS22282627
Oene22272732
Hatto-Heim22253132
VIOS Vaasen22242328
SEH22212938
Harskamp22212453
Teuge22192252
 BasisIngevallendoelpunten
Henk Leusink22  
Rijk Leusink21  
Bart ten Hoope21  
Henri Brink21 10
Bertus Jeensma2012
Jan ten Napel20  
Lammert Eibrink20 4
Sjoerd van der Heide1914
Edwin van Egteren19121
Jeroen Berghorst1838
Erik van Hulsteijn1543
Arnold Struik1091
Bort Hartog67 
Rick Veldkamp510 
Arjan Elskamp321
Herbert van Putten14 
Eibert Leusink1  
Marcel Stoel 4 
Anton Smit 1 
Edwin Leusink 1 
Fred Zanting 1 
Lammert Wittingen 1 
Arjan van Egteren 1 
Lambert Pompert 1 
Hendry Bruyness 1 
Ivo Krotje 1 

Reünie:

Kortom: een seizoen om nooit meer te vergeten! De Sv ’t Harde is derhalve op dit moment bezig met het organiseren van een reünie om deze unieke prestatie, onder het genot van een hapje en drankje, te herinneren en om elkaar te ontmoeten.