Gisteravond heeft het kabinet de nieuwe coronamaatregelen kenbaar gemaakt. Deze maatregelen hebben enorme impact op de amateursport. Vanaf zaterdag moet iedereen van 18 jaar en ouder die een sportcomplex betreedt over een corona QR-code beschikken.

Vanuit de sportwereld wordt veel kritiek geuit op deze maatregel. De KNVB roept het kabinet op sporten bij amateurs zonder coronabewijs mogelijk te maken. De KNVB noemt de plannen praktisch gezien onuitvoerbaar. Naast een tekort aan spelers is het ook onmogelijk voor amateurclubs om deze maatregelen te handhaven. Daarnaast het toepassen van de maatregelen voor aankomende zaterdag onhaalbaar.

Wij zullen de berichtgeving rondom de maatregelen blijven volgen en hopen dat het aankomende zaterdag mogelijk is om te voetballen zonder de betreffende toegangsmaatregel.

Wanneer wij meer duidelijkheid hebben, zullen we het via de website bekend maken.