Met trots kan de sponsorcommissie meedelen dat Opleidingscentrum ’t Harde bordsponsor is geworden bij S.V. ’t Harde. Jos Brusée, eigenaar van het bedrijf zette hiervoor zijn handtekening op de sponsorovereenkomst. Het bedrijf is naast sponsor ook leverancier geworden van de vereniging. Opleidingscentrum ’t Harde voorziet de verzorgers van alle benodigde materialen zoals bijvoorbeeld sporttape, massageolie etc. De sponsorcommissie van S.V. ’t Harde bedankt Jos Brusée voor deze nieuwe samenwerking en sponsoring.

VAN PASSIE NAAR BEROEP, OFTEWEL HOE EEN LERAAR ZIJN DROOM VERWERKELIJKT EN ’T HARDE OP DE KAART ZET.
Opleidings Centrum ’t Harde gaat haar 23e jaar in. In 1995 werd het voormalig Humanistisch Militair Tehuis aan de Graaf Reinoldweg 6 op ’t Harde verkocht aan Jos Brussée, de onderwijsman in hart en nieren. Na een loopbaan in het onderwijs besloot hij van zijn hobby zijn beroep te maken. In het eerste jaar vonden 41 cursisten de weg naar het centrum. Inmiddels waren het er in 2017 al 1500.! Wat gebeurt daar allemaal en waarom komen de mensen uit heel Nederland naar ’t Harde? Unieke cursussen, de passie van de docent en de kwaliteit van de opleiding, die er zelfs een kwaliteitshandboek op nahoudt. Het begon allemaal in 1974 in ’t Harde. De onderwijzer van de Jeanne d’Arcschool kreeg pijn in zijn rug en werd vervolgens door de fysiotherapeut van zijn lijden verlost. Dit moet ik ook leren was de reactie. Eerst Sportmassage gedaan bij het Nederlands Genootschap voor Sportmassage, sportmasseur geworden en lid van de plaatselijke afdeling, daarna secretaris van diezelfde afdeling en vervolgens werd hij gevraagd om in Dedemsvaart de opleiding te gaan geven. Daarna nog in Meppel en in Elburg, tot….1995. Inmiddels was het programma uitgebreid van alleen de sportmassage, naar ook ontspanningsmassage rug en nek, ontspanningsmassage benen, haptische massage, haptonomie, autogene training en dynamische haptorelaxatie, sofrologie, manuele lymfedrainage, blessurepreventie, bindweefselmassage, rugproblemen en herstel, sportblessures en hersteltraining, tapen en bandageren, medical taping, Chinese massage, hotstone massage en stoelmassage. Er is inmiddels een groot gebrek aan sportmasseurs. We hebben nog 12 vacatures bij verenigingen en er worden bij een groot saunabedrijf ook nog 20 masseurs gezocht!!!! In het begin werden de cursussen naast de baan in het onderwijs gegeven, maar in 2003 verkoos hij het zelfstandig ondernemerschap boven een baan als docent medische vakken bij de opleiding voor verpleegkunde niveau 4. In het moderne middelbaar en hoger beroepsonderwijs spreekt men over competentiegericht onderwijs als het ultieme doel van onderwijs. Echter over het algemeen is het niets anders dan ordinair bezuinigen op de onderwijsuren; immers de studenten moeten middels zelfstudie er maar achter komen hoe het zit. Zeker als het gaat om vakken, die met het behandelen of omgaan met mensen te maken hebben kan een goede docent in één lesuur echter veel meer overbrengen, dan een boek of een computerscherm. In het Opleidings Centrum zijn ook alle onderwijsondersteunende middelen ruimschoots aanwezig, te weten 3 skeletten, een torso, een spierbeen, een spierarm, anatomische modellen van de knie, de voet, het oog, het oor, de zenuw, de motor-unit, een mobiele wervelkolom en daarnaast alle anatomische platen. Ook zijn er ondersteunende cd-roms en DVD’s. Een tweede tak van het bedrijf is de Bedrijfs Hulp Verlening (BHV), waarbij op een praktische manier geleerd wordt wat te doen als er wat aan de hand is. Het omvat de volledige EHBO, Reanimatie met 21reanimatiepoppen en AED-training met 5 AED-trainers, Brandpreventie, het maken van een ontruimingsplan en het bestrijden van een beginnende brand met onze moderne fire-fighter. Voor wat betreft de prijzen is het Opleidings Centrum ’t Harde nog steeds heel erg concurrerend met de rest van Nederland. Wij kunnen dit doen, omdat we een eigen pand hebben en eigen lesmateriaal ontwikkelen. In de showroom van 300 m² staat alles wat een cursist zou willen hebben, van massagebanken, hoeslakens, bijna 100 soorten massage-olie, verbandkoffers, los verbandmateriaal, massagestoelen en last but not least het hele assortiment van Back-on-track. Mensen, die langdurig last hebben van spier en/of gewrichtsklachten (bv. reuma, arthritis, arthrose, pijn ten gevolge van suikerziekte, slijtage of sportblessures, zijn enorm geholpen met de braces van Back-on-track. Bij dit materiaal is klei in de draad ingebakken, die er voor zorgt, dat de infra-rode warmte, die door het lichaam zelf gemaakt wordt (denkt u maar aan nachtkijkers, daar kijkt men ook naar de infra-rode straling van de mensen), weerkaatst wordt. Dit zorgt ervoor, dat het weefsel verbeterd doorbloed wordt, er enorme pijnvermindering optreedt en mensen weer kunnen functioneren, ook daar waar de dokter zegt, dat je er maar mee moet leren leven. Het is oorspronkelijk in Zweden ontwikkeld en kortgeleden is er een Canadees onderzoek geweest, waaruit blijkt, dat zelf de kwaliteit van het botweefsel verbetert. In Nederland is dit een nieuw product en wordt tegen zeer redelijke prijzen geleverd. (de duurste knie-brace kost slechts € 34,-). Voor nadere informatie over het hele Opleidings Centrum ’t Harde kunt u onze website www.octh.nl bezoeken of uiteraard ook even zelf komen kijken aan de graaf Reinoldweg nr. 6 8084 JH in ’t Harde. U bent van harte welkom.

Opleidings Centrum ‘t Harde
Graaf Reinoldweg 6
8084JH ‘t Harde
0525-653212 /06-54761730
info@octh.nl
www.octh.nl